Przejdź do głównej zawartości

Oracle - jak sprawdzić wersję bazy Oracle?

Wersja Oracle - Sprawdzanie wersji bazy

Chcesz sprawdzić wersję bazy Oracle? To proste, wpisz poniższe zapytanie i otrzymasz wersję, której używasz. U mnie to 12c. Możesz też zalogować się do SQLPLUS. Wersja Oracle wyświetli się zaraz po zalogowaniu.

SELECT * from V$VERSION;


Źródło/Source: Oracle Version

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Baza AdventureWorks 2014

AdventureWorks 2014 , SQL Server Express 2014 SQL Server Express 2014 Microsoft SQL Server 2014 Express to wydajny i niezawodny system zarządzania danymi, Zapewnia bogaty i niezawodny magazyn danych dla witryn sieci Web i aplikacji komputerowych. Microsoft SQL Server 2014 Express jest bezpłatny i zawiera bogate w funkcje edycje SQL Server, które są idealne do nauki, programowania, zasilania aplikacji webowych oraz małych serwerów. Wersja SQL Server 2014 Express zawiera pełną wersję SQL Server 2014 Management Studio . Aby uzyskać pełną listę obsługiwanych funkcji w SQL Server Management Studio, zobacz Funkcje w SQL Server Management Studio. Szerszy opis wersji SQL Server 2014 Express znajdziesz pod tym adresem: SQL Server Express 2014 AdventureWorks 2014 Czym jest baza AdventureWorks? AdventureWorks 2014 to przykładowa baza danych dla SQL Server 2014 Express. Baza AdventureWorks 2014 zawiera takie przykładowe obiekty jak: Tabele  Widoki  Przechowywane procedury  Fukc

Dane z SQL Server do Excel cz1

Jak importować dane W kolejnym artykule dowiesz się w jaki sposób pobierać dane z systemów bazodanowych takich jak SQL Server lub Oracle DB do mniejszych platform jak Excel lub Access. Na początku powstaje zasadnicze pytanie – po co w ogóle to robić, skoro profesjonalna baza danych jest najlepszym miejscem przechowywania danych? Z reguły takie działanie ma sens, jeśli w mniejszej platformie chcesz pokazać wynik np w postaci raportu lub analizy. Całość działania sprowadza się do skorzystania ze standardowych funkcjonalności baz danych, systemu Windows oraz platformy docelowej jak np Excel lub Access. Od czego w takim razie zacząć? Od posiadania odpowiednich dostępów do Twojej bazy danych oraz konfiguracji połączenia ODBC z Twoją bazą. Warto dodać, że jest wiele możliwych sposobów, by połączyć się z bazami. My skoncentrujemy się na połączeniu ODBC. Sposób połączenia z Excel bez użycia ODBC pokazany jest na końcu kolejnego artykułu.